SINOĆ je u VIP Salonu NK Varteks održana sjednica Izvršnog odbora Kluba na kojoj su članovi ovoga tijela raspravljali o aktualnoj problematici u Klubu .
"Bilo je riječi o financijskom stanju u Klubu za proteklo razdoblje, sagledana je situacija vezana uz podnošenje kaznenih prijava protiv dvojice odgovornih osoba u NK Varteks - bivšeg i sadašnjeg direktora Kluba, a raspravljalo se o arbitražama vezanim uz bivše igrače Varteksa kao i o potraživanjima Varteksa od nekih europskih klubova." - kazao je na izvanrednoj konferenciji za novinare predsjednik Kluba Tomislav Kezelj nakon održane sjednice Izvršnog odbora.
"Riječju, raspravljalo se o temama vezanim uz NK Varteks, kako bi Klub mogao dalje funkcionirati. Financijsko je stanje u Klubu loše pa se nadamo da će u zimskom prijelaznom roku doći do realizacije odnosno prodaje nekih igrača kako bi se financijska situacija popravila. Konkretno postoje interesi za Darija Jerteca ali i neke druge igrače, a ponude stižu iz Hajduka, Francuske kao i iz nekoliko njemačkih klubova. Radi se o konkretnim iznosima na račun odštete za Klub ali ti će transferi ovisiti isključivo o konačnoj odluci samih igrača. Ukoliko će oni željeti otići mi ćemo ih pustiti, ukoliko pak ne, ostat će naši igrači." - zaključio je Kezelj.
D.R./NK Varteks