Foto: Hina
OLYMPIAKOS u srijedu od 20:45 sati dočekuje Dinamo u utakmici četvrtog kola Lige prvaka nakon što je u trećem kolu s 1:0 slavio na Maksimiru protiv istog suparnika.
Je li utakmica s Dinamom ključna za grčkog prvaka koji nakon tri kola ima šest bodova?
"Nije ključna, ali je bitna i teška. Ključna utakmica bit će ona u posljednjem kolu, a utakmica s Dinamom je bitna za nastavak natjecanja", rekao je trener Olympiakosa Marco Silva.
"Priprema svake utakmice za nas je ista. Svaki okršaj za nas je podjednako važan i ne vjerujem da će utakmica s Dinamom biti presudna."
Olympiakos od 2007. godine nije izgubio na domaćem travnjaku nakon što bi poveo...
"Uvijek je važno prvi zabiti gol, to puno znači. Voditi je dobro, ali ne i presudno. Mi imamo snagu i za preokret rezultata u slučaju da suparnik prvi povede."
"Nema straha!"
Od čega trener Olympiakosa strahuje u susretu s hrvatskim prvakom?
"Strah je riječ koju ja nikad ne koristim. Te riječi nema u našoj svlačionici. Dinamo je sigurno dobra momčad dok igra u Ligi prvaka. Suparnika respektiramo, ali ga se ne plašimo", rekao je Silva i otkrio kako priprema momčad za susret s Dinamom.
"Nema razlike u pripremi ove utakmicu u odnosu na onu u Zagrebu iako očekujem drugačiju utakmicu od prve. Dinamo će vjerojatno igrati na kontranapade i može nam napraviti velike probleme. To moramo zaustaviti."
"Prva utakmica bila je teška, a i ova će biti takva"
Dinamovci tvrde da su Grci favoriti...
"To ništa ne znači. Mi moramo biti fokusirani i sve će biti u redu. Utakmica u Zagrebu bila je teška i zahtjevna, a sigurno će takva biti i sutrašnja."