U NOĆI s ponedjeljka na utorak odigrano je šest NBA susreta, a Gordan Giriček čini se, igra jednu od boljih sezona preko Bare. Nako što je odigrao glavnu ulogu u pobjedama Jazzera nad New Orleansom te Minnesotom, sinoć je Giriček za 29 minuta ubacio 15 koševa (uz po dva skoka i asista) u pobjedi nad Charlottom 120:95.
Nedavno je naš reprezentativac sa quo satusom oštro napao Jerrya Sloana, zbog sve manjeg povjerenja koje mu iskazuje, a nije tajna da se trener želio riješiti Giričeka, ali i Kirilenkak, koji trenutno čine okosnicu momčadi Utaha. Sloan je na kraju popustio, ili je sve skupa bilo u službi njegove psiho-taktike. U svakom slučaju, djelovalo je, i Giriček je solidnu minutažu maksimalno iskoristio, kao što to obično čini kad mu se pruži prava prilika.
Jazzeri u posljednje vrijeme dobro guraju, ovo im je naime 41. ovosezonska pobjeda, čime su izjednačili prošlogodišnji ukupni zbroj pobjeda. Sukladno rezultatima, raste i rasploženje unutar ekipe.
"Igrao sam u momčadima gdje momci zaista nisu voljeli jedni druge. Ovdje je drugačije, uživao igrati zajedno. Volimo se i brinemo jedni za druge. Košarka nam je kao nekakav bonus u svemu tome." - zadovoljno je nakon susreta istaknuo Carlos Boozer.
U ostalim susretima Lakersi su poraženi na gostovanju u Phoenixu (99:94), kao i Netsi kod Philadelphije (99:86). Boston je nakon dva produžetka svladao Minnesotu (124:117), a napeto je bilo i u dvoboju Washingtona i Golden Statea, gdje su domaćini došli do pobjede u posljednjim sekundama s linije slobodnih bacanja.
Chicago je do pobjede nad Milwaukeejem došao također nakon produžetka (126:121), dok je Seattle svladao Charlott Bobcatse sa 96:89.
D.R.