AMERIČKI košarkaš James Gist, pojačanje turskog prvaka Fenerbahčea ovoga ljeta, bio je pozitivan na doping dok je igrao za beogradski Partizan u prvoj utakmici srbijanskog finala doigravanja protiv Hemofarma, javlja B92.
Partizan je dobio tu utakmicu, a nakon toga je osvojio naslov prvaka Srbije.
Američkom košarkašu, koji nije tražio analizu B-uzorka, prijeti kazna od opomene do dvogodišnje suspenzije.
Podsjećamo, u momčadi Fenerbahčea, koju vodi bivši hrvatski izbornik Neven Spahija, nastupaju trojica hrvatskih reprezentativaca: Bojan Bogdanović, Roko Leni Ukić i Marko Tomas.