Federer: Imao sam i malo sreće

ŠVICARSKOM tenisaču Rogeru Federeru ostao je još samo jedan meč do ispunjenja cilja kojeg lovi već nekoliko godina. Do osvajanja Roland Garrosa.

Premda se moglo naslutiti da bi u tom finalu mogao opet biti Rafael Nadal, ili netko drugi od najboljih tenisača na svijetu, posljednji koji će pokušati ukrasti san Federeru bit će Šveđanin Robin Soderling.

"Federer je favorit u finalu, to je barem sasvim jasno. No, i Nadal je bio favorit, pa sam prošao",  rekao je Soderling.

Federer je u polufinalu drugi put morao igrati pet setova ove sezone u Parizu, makar nije toliko opasno hodao po rubu kao protiv Tommyja Haasa. Dobio je na kraju Federer argentinskog tenisača Del Potra 4:6, 7:6(2), 2:6, 6:1, 6:4.

"Imao sam i malo sreće u ovom polufinalu. Del Potro je igrač strašnog i moćnog udarca. Treba sve to izdržati. No, ostao je još samo jedan meč ispred mene. Samo jedan", kao da je vapio za pobjedom u finalu Federer, koji je finale najavio:

"Soderling je dobio Nadala, Soderling je iznenađenje turnira i nije slučajno u finalu. On je čovjek kojeg treba dobiti ovdje u Parizu i to nikome još nije uspjelo. "

Totalsport
Foto: AFP

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.