F1 vraća se u Montreal

NAKON godine pauze kanadski će Montreal sljedeće godine ponovno biti domaćin utrke Svjetskog prvenstva Formule 1 za Veliku nagradu Kanade.

Potvrdio je to šef natjecanja Bernie Ecclestone:

"Da, 2010. godine vraćamo se u Montreal. Znam da svi u F1-cirkusu obožavaju VN Kanade", izjavio je Britanac (79) za Motorsport.

Posljednje izdanje utrke u Montrealu pobjedom je proslavio Poljak Robert Kubica čija je budućnost u Formuli 1 pod znakom pitanja. Naime, momčad BMW-a sljedeće će sezone biti prodana, a upitno je tko će i hoće li uopće angažirati Kubicu na mjestu vozača.  

Inače, kalendar Svjetskog prvenstva sljedeće godine izgleda podjednako kao i za 2009. Kao novi bi se domaćin natjecanja, međutim, mogla pojaviti Južna Koreja.
 
  
 

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.