NAPADAČ Barcelone Samuel Eto'o priznaje kako bi plasman u finale bio poput najljepšeg sna za njega i suigrače. Gol Bojana Krkića u 12.minuti susreta bio je dovoljan da Barcelona osigura pobjedu u Gelsenkirchenu i donekle miran uzvrat na Nou Campu.
"Odigrali smo jako dobro, osigurali smo si miran uzvrat, ipak, još nije sve gotovo, njemačke momčadi se nikada ne predaju, tako da moramo maksimalno ozbiljno odraditi 90 minuta na Nou Campu. Nadam se da ćemo mi biti jedan od finalista u Moskvi, bilo bi to poput najljepšeg sna", kaže Eto'o.
Uspjeh Barcelone još dobiva na težini ako se zna da su pobjedu ostvarili bez Deca, Messija i naravno Ronaldinha.
"Dao bih trećinu svoje plaće da nam se Ronaldinho što prije vrati i zaigra, s njim smo ipak puno jači", govori vrlo emotivno o svom suigraču Eto'o i dodaje:
"Ne samo on, fale nam još dva vrlo važna igrača, Messi i Deco, s njima bismo realno mogli kandidirati za nastup u finalu."
Unatoč pobjedi u Ligi prvaka i realnim šansama za prolazak dalje, u Primeri Barca ne stoji baš najbolje. Poraz od Betisa 3:2 i udaljavanje od vodećeg Reala.
"Ako klubovi iznad nas izgube nekoliko utakmica, a mi dobijemo sve, tada ne vidim razloga zašto ne bismo osvojili prvenstvo", optimistički je zaključio Eto'o.
F.V.
Foto: AFP