Foto: Hina
IVICA KOSTELIĆ nije uspio izboriti drugu vožnju na svom Sljemenu. S bolovima u koljenu tek je uspio doskijati do cilja, a tamo je pred novinarima održao emotivni govor.
Emotivni Ivica, kojem je ovo možda bio posljednji nastup na Sljemenu, rekao nam je da će uskoro i on biti dio publike.
"Ja sam već dosta dugo sportaš, naučiš da moraš uvijek dati sve od sebe, ako boli i ako ne boli.
Nakon utrke je drugačije, onda ti je jasno da ne ide. Već četiri godine se nadam, bit će bolje, pojačat ću dozu lijekova, pa ćemo napraviti pauzu... Tražiš opcije, ali ne ide.
Moguće je da je ovo moje zadnje Sljeme. Hvala publici što me motivirala sve ove godine.
Imamo divnu publiku koja se uvijek pokaže u najljepšem svjetlu. Kitzbuhel i Schladming imaju brojniju publiku, ali naša je najbolja, ovdje se navija za sve nacije. U Austriji sam imao neugodnih iskustava, ovdje toga nema.
Ne bih htio zvučati melodramatično, ali ja sam dio ove publike, ja sam dio ovog svijeta. Sljeme je moj svijet, Zagreb i Hrvatska. NIje to patetično domoljublje, ovdje sam odrastao. Znam dobar broj ovih ljudi u publici. Ti ljudi - to sam ja. Bilo bi nam puno bolje da svatko od nas za sebe misli - Hrvatska to sam ja
Ja ću jednog dana biti ovdje u publici. Nadam se da će netko osjetiti tu poveznicu. Kada sam bio mali skijaš, ovo je bilo nemoguće. Mogao sam samo sanjati da ću ovdje jednog dana skijati utrku, da će u cilju biti arena, da ću čuti ljude kako navijaju... Ostvarenje sna."