NA MAKSIMIR dolaze Englezi pa sukladno "ozbiljnosti protivnika" možemo očekivati promenadu celebrityja na betonu "nacionalnog" stadiona."
No, naći će se i puno pozitivnih lica, poput onog Eduarda da Silve koji je najavio da će u utorak navečer stići u Čatež! U London se vraća u četvrtak kako bi nastavio s programom u Arsenalu.
Ulaznice samo "na crno"
Glavni tajnik HNS-a Zorislav Srebrić izvijestio je da su ulaznice za susret Hrvatske i Engleske već odavno rasprodane putem interneta te da ih nema u slobodnoj prodaji. Očekuju se jake mjere sigurnosti te dolazak oko tri tisuće gostujućih navijača.
Što se tiče samog susreta i ulaznica, koje se traže ovih dana kao suho zlato, nikakvih posebnih novosti nema. Blagajne neće biti otvorene, jer su sve ulaznice odavno razgrabljene. Ulaznica dakako ima na crnom tržištu i prodaju se po cijeni od 400-500 kuna.
"Nema jamstva sigurnosti za djecu mlađu od sedam godina"
Očekuje se da bi na Maksimiru moglo biti oko 35 tisuća gledatelja, od toga tri tisuće gostujućih navijača koji će biti smješteni na južnoj tribini. Srebrić je u svom izvješću upozorio roditelje da ne mogu jamčiti sigurnost njihove djece na tribinama ukoliko su mlađa od sedam godina. Zvuči pomalo sablasno.
"Apeliramo da roditelji ne vode djecu mlađu od sedam godina na utakmicu, jer ne možemo jamčiti sto postotnu sigurnost za najmlađe, ponajviše zbog velikih gužvi koje se očekuju. Kapacitet i mogućnosti stadiona su takve kakve jesu pa molimo sve da dođu znatno prije utakmice na stadion kako bi mogli na vrijeme doći do svojih mjesta. Stadion će biti otvoren tri sata prije utakmice, a postoji mogućnost da se neki od ulaza ranije zatvore, ako se procijeni da na tom dijelu tribina za ljude više nema mjesta. Apeliramo da ljudi poštuju sva ova pravila kako bi se izbjegle gužve".
Beckham i društvo u Zagreb stižu u utorak nešto prije jedan sad letom iz Barcelone te će biti smješteni u hotelu Esplanada.
Za sam susret su akreditirani brojni novinari, očekuje se njih gotovo 120 koji dolaze iz Engleske. HNS je također zaprimio vrlo velik broj zahtjeva za akreditacije, no neće sve moći ispuniti jer jednostavno, na "velebnom" Maksimiru mjesta više nema.
Utakmica je na rasporedu u srijedu u 21 sat.
M.Š.,D.R.
Foto: Index