Dunga: Puno su nas udarali

"DOK SMO se mi koncentrirali na igru, oni su se na udaranje", izjavio je brazilski izbornik Carlos Dunga, prezadovoljan načinom kojim su njegovi nogometaši deklasirali Urugvaj u Montevideu.

Na stadionu Centenario Brazil je u 13. kolu južnoameričkih kvalifikacija slavio s uvjerljivih 4:0. Stigao je time “seleçao” do prve pobjede u glavnome urugvajskom gradu nakon 1976. godine. Time se Dungina momčad probila na prvo mjesto ljestvice deset južnoameričkih kandidata za SP, te praktički osigurala nastup u Južnoafričkoj Republici.

"Igrali smo vrlo dobru utakmicu. Bili smo dobro uravnoteženi i u napadu i u obrani, te smo pobijedili čisto i zasluženo", smatra Dunga te dodaje:

"Mi smo igrali nogomet i zato smo pobijedili. Sve zasluge idu igračima koji su znali stvoriti prigode i potom ih realizirati. Domaćini su, mogu reći, puno udarali. Na Morumbiju su nam, pri našoj 2:1 pobjedi, komplicirali situaciju daleko više nego sada. Ovaj smo put bili superiorniji."

I izbornik urugvajskog sastava, Oscar Tabarez, izjavio je da je u subotu Brazil bio "pretežak suparnik za njegovu momčad".

Totalsport
Foto: AFP

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.