Foto: AFP
NA STARTU nove bundesligaške sezone crni se oblak spustio nad nogometni klub Schalke. Kao da pretposljednje 17. mjesto ljestvice nakon sedam odigranih kola nije bilo dovoljno, iskrsnuo je i novi problem.
Riječ je o desnom braniču momčadi Timu Hooglandu (25), koji je pod istragom nadležnih službi zbog korištenja nedozvoljenog sredstva. Prešao je Hoogland u redove Schalkea u siječnju iz Mainza kao slobodan igrač, a od početka sezone nije nastupio u nijednoj utakmici zbog ozljede desnog koljena. No, Bild piše da je to samo polovica priče i da se Hoogland od ožujka bori s opasnom upalom gušterače.
Potvrdio je to i sam njemački igrač:"Bolest je otkrivena slučajno tijekom liječničkog pregleda." I tu sad nastaje problem. Takav tip upale liječi se samo kortizonom, steroidnim hormonom koji potiskuje imunološki sustav i smanjuje upalu, oteklinu i bol na mjestu ozljede, ali se također nalazi na popisu zabranjenih supstanci NADA-e (Nacionalne antidopinške agencije).
Hoogland se nada da njegovo liječenje ipak neće izazvati nikakve probleme."U takvim situacijama NADA izdaje posebne dozvole za nastup. Nadam se da će sve biti u redu."