Foto:
HRVATSKA tenisačica Donna Vekić plasirala se u polufinale WTA turnira u Taškentu, ona je nakon dva sata i 17 minuta igre u četvrtfinalu nadigrala Njemicu Anna-Lenu Friedsam s 3:6, 6:3, 7:5.
Do prolaza u prvi polufinale ove godine Vekić je stigla spasivši i jednu meč-loptu suparnice, kod rezultata 4:5 u odlučujućem setu koji je obilovao preokretima.
Mlada je Osječanka po dva puta imala "break" prednosti na početku trećeg seta, povela je sa 1:0 i 2:1, te je imala vodstvo od 4:2. No, tada je Friedsam napravila seriju od tri gema zaredom is tigla do meč-lopte. Srećom, Vekić je uspjela neutralizirati tu meč-loptu, potom i zadržati servis, a odmah u sljedećoj igri ostvariti i treći "break" u trećem setu, te kod rezultata 6-5 imala servis za meč koji je uvjerljivo odradila.
Vekić će u polufinalu Taškenta, gdje je prije tri godine igrala u svom prvom finalu na WTA Touru, igrati protiv bolje iz ogleda između Ruskinje Jevgenije Rodine i Šveđanke Johanne Larsson.