Foto: Facebook
NOVAK ĐOKOVIĆ odmara u Srbiji budući da zbog ozljede ne brani naslov na turniru koji se igra u Pekingu.
Najbolji tenisač svijeta je na svom Facebooku objavio emotivni video sa svog najdražeg terena. S obitelji je posjetio Kopaonik gdje se još vide ostaci NATO bombardiranja Srbije iz 1999. godine.
"Ovo mi je najdraži teren i najdraži teniski zid na cijelom svijetu. Ovdje smo nekada provodili kvalitetno vrijeme, pripremali hranu, a sada pola te kućice nema. Naravno, svi znamo da je to zbog bombardiranja. Žalosno, ali to je to što se dogodilo", rekao je Đoković i poručio:
"Ne treba nikoga mrziti zbog toga, ali ne možemo ni zaboraviti jer nas ovakve stvari podsjećaju da trebamo nastaviti dalje."
Kada je postao prvi tenisač svijeta, Đoković je tvrdio da je jedan od razloga za to i NATO-ovo bombardiranje.
"Rat mi je dao puno vremena za tenis. Kao mala zemlja, ujedinili smo se u kritičnim trenucima i davali jedni drugima potporu. Drago mi je da nam zemlja ide prema prosperitetu i da se okreće prema Zapadu. Sada je situacija puno bolja."