BIVŠI utjecajni dopredsjednik Arsenala David Dein otkrio je nakon Wengerova produživanja ugovora kako je Francuz bio nadomak odlaska iz Londona.
- Kad sam odlazio u travnju Wengerova je budućnost u Arsenalu bila vrlo dvojbena. Osobno mi je rekao kako nije siguran da će produžiti ugovor - rekao je Dein, inače Wengerov kućni prijatelj.
Dein je dao ostavku nakon što klupski board nije dopustio ulazak u klub američkome financijskom mogulu Stanu Kroenkeu, povukavši umalo za sobom ponajboljeg trenera na svijetu.
- Za Arsenal je od presudne važnosti bilo zadržati Wengera obzirom na sve te silne mlade igrače koje je on selektirao. Obzirom da bi novi trener možda prekinuo cijeli projekt mlade momčadi, bila je to velika odluka za Wengera. Ja sam ga osobno molio da ostane u klubu.
Totalsport
Foto: AFP