BARCELONA je pobijedila Mallorcu 2:1 u 34. kolu La Lige, a nakon utakmice jedna od glavnih tema bio je frustrirani veznjak Barcelone Frenkie de Jong (24), koji je odigrao svih 90 minuta za Barcelonu. De Jong je nakon utakmice rekao da nije zadovoljan sezonom. Barcelona je ostala bez trofeja.
"Vrlo sam frustriran. Ove godine nismo bili dobri, ali nadam se da ćemo nastaviti napredovati i da će sljedeće sezone biti drugačije", rekao je Nizozemac.
Spominjalo se kako je De Jong nezadovoljan ulogom i minutažom kod trenera Xavija.
"Razgovor s njim je bio jako dobar. Imam povjerenja u njega, a i on u mene. Svi su sretni."
De Jong je u Barcelonu stigao s predznakom igrača koji će biti jedan od najboljih na svijetu na svojoj poziciji i nositelj igre Barcelone, ali to se nije dogodilo. Nizozemac nije uspio iz startnih 11 izgurati vremešnog Sergija Busquetsa pa cijelo vrijeme od dolaska u Barcelonu ne igra na svojoj poziciji. Barcelona ga je iz Ajaxa dovela za 86 milijuna eura prije tri godine.