Teniska reprezentacija Australije plasirala se u polufinale Davis Cupa nakon što je povela protiv Švedske u Malmou s nedostižnih 30.
Treći bod Australiji osigurali su Wayne Arthurs i Todd Woodbridge koji su svladali Jonasa Bjorkmana i Thomasa Enqvista sa 6-4, 6-2, 6-2.