Davidenko se poigrao s Nadalom

RUSKI tenisač Nikolaj Davidenko osvojio je ATP turnir Masters serije u Miamiju, nakon što je u finalu pobijedio drugog igrača svijeta Nadala 6:4, 6:2.

Davidenko je time osvojio dvanaesti turnir u karijeri, tek drugi iz Masters serije, nakon što je najbolji bio prije dvije godine u Parizu. Inače, prošle godine je ruski tenisač, trenutačno četvrti na svijetu, osvojio samo turnir u Moskvi, a pobjeda u Miamiju je prvijenac u 2008. godini.

Najteže protiv Ančića

Nakon cijelog turnira može se reći kako je Davidenko na putu do trofeja imao uvjerljivo najteži posao u osmini finala kada je u neizvjesna tri seta pobijedio hrvatskog tenisača Marija Ančića.

U četvrtfinalu je brzopotezno pobijedio Janka Tipsarevića, potom je u polufinalu, također u dva seta, bio bolji od Andyja Roddicka, a protiv Rafaela Nadala se gotovo poigravao.

Davidenko je došao prvi do breaka, kod 1:1 je oduzeo servis Španjolcu, no Nadal je odmah u narednom vratio izgubljeno. No, bolja igra, koju je odmah na startu pokazao Rus, dala je ubrzo ploda, pa je kod 3:3 ponovno oduzeo servis Španjolcu. Nakon toga je čuvao stečenu prednost.

U drugom setu Nadalu nije dopustio nikakvu šansu, drugi igrač svijeta je osvojio tek petnaest poena. Davidenko je bio doslovno savršen u igri sa osnovne linije, te je u trećem međusobnom meču prvi put pobijedio Nadala.

Totalsport
Foto: AFP

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.