Davidenko kao Federer

MOŽDA je usporedba neprimjerena gledajući cjelovit renome i učinak spomenute dvojice, ali ono sto je demonstrirao Nikolaj Davidenko na pariškom mastersu mora natjerati sve sudionike šangajskog summita da dobro pregledaju snimke Nikolajevih mečeva u Parizu.

Pozivati se na statistiku da bi se objasnio način na koji je Davidenko došao do svoje pete titule je nepotrebno. Dovoljno je reći samo to da je započeo "kampanju" pobjedom protiv Rochusa za samo 36 minuta i bez izgubljenog gema. Prema zemljaku Tursunovu je bio milostiviji - ostavio mu je četiri igre.

Mario Ančić je igrao najbolji meč turnira protiv Nikolaja, a nije uspio doći ni ti do break lopte. Tek je jučer Robredo u drugom setu uspio oduzeti Davidenku servis i set - prvi put na turniru. Hrbatyju je danas najveći domet bilo ukupno sedam break lopti, naravno, neiskorištenih.

Ono što je novo u igri "neatraktivnog" Nikolaja je servis. Danas je u prvom setu prvi servis u jednom trenutku dogurao do nevjerojatnih 92 posto, a drugi "samo" 80 posto. Uz to je sve protivnike "čitao" kao otvorenu knjigu i izgledalo je da lopte dolaze tamo gdje on već odavno čeka.

Točno je da na turniru nije bilo vodeće četvorke s ATP liste, pa bi se moglo reći "gdje nema mačke, miševi kolo vode", no Davidenko je već odavno "mačak" i to opasan.

Tako je Bercy poprilično popunjenih tribina, bez obzira na otkaze koji su prijetili da potpuno demoraliziraju i organizatore i gledatelje, vidio nesto posebno - Nikolaja Davidenka kojeg je ovaj turnir promovirao u trećeg igrača svijeta.

Bercy Masters Pariz, finale: Davidenko - Hrbaty 6-1 6-2 6-2.

Hrbaty: I Fedrereru bi danas bilo teško

Pred kraj prvog seta kada je Davidenko praktički radio što je htio i vodio 5:0, Hrbaty je, tako je bar izgledalo,bio na rubu plača od nemoći.

"Ne sjećam se da sam ikada odigrao meč u kojem nisam imao ništa, ni minimum šanse. Ovako kako je Davidenko igrao, sigurno bi namučio i Fedrera, jer je igrao praktički bez greške. Takav postotak servisa, posebno u prvom setu:  "Servirao je 210, 215 na sat, konstantno. Retern - što jače opališ servis dobiješ težu loptu nazad.To je bio definitivno njegov turnir ", rekao je između ostalog Hrbaty našem izvjestitelju.

Davidenko: Učvrstio sam samopuzdanje pred Šangaj

Na Hrbatyjeve riječi kako bi i Federer danas bio na mukama u meču s njim, Davidenko se gotovo stidljivo nasmješio: "Možda, do 5:0 sam igrao zaista dobro, punom koncentracijom. Od servisa do igre sa zadnje linije. Vidjeti ćemo u Šangaju mogu li ovako i dalje. To je potpuno drugačiji turnir i drugačije okruženje. Nekad gubim koncentraciju, nepotrebno griješim. Federer igra stalno na najvišem nivou. Pred Šangaj je dobro igrati ovako, učvršćuje samopouzdanje"

Kada smo već bili kod Šangaja, neizbježno je bilo pitanje koje smo postavili i Ljubičiću "U čiju bi grupu želio?" Odgovorio je smješkajući se "U Nadalovu, mislim da bi to bilo bolje za mene" Takvu smo želju danas već čuli"

M.J.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.