Davenport se vraća i u Fed cup

TENISAČICE SAD-a ovog vikenda u prvom kolu Svjetske skupine Fed Cupa ugošćuju Njemačku, a na put prema željenom 18. naslovu povest će ih povratnica u izabranu vrstu, Lindsay Davenport.

Davenport je posljednji put za reprezentaciju igrala 2005. godine. Amerikanka nakon toga nije igrala tenis 11 mjeseci, zbog rođenja prvog djeteta.

31-godišnja Davenport se na terene vratila u runju prošle godine, te u pet mjeseci osvojila tri naslova, uz 19 pobjeda i dva poraza. Na Australian Openu je u drugom kolu izgubila od kasnije pobjednice, Marije Šarapove.

Amerikanka se sada vraća i u Fed Cup, u kojem je posljednji dvoboj izgubila davne 1994. Za reprezentaciju je debitirala godinu dana ranije, te upisala 31 pobjedu i dva poraza. Sa suigračicama je osvojila tri naslova i igrala u pet finala. Posljednji put Amerikanke su slavile 2000. pobjedom nad Španjolskom.

"Iznimna mi je čast što ponovo nastupam za američku reprezentaciju. Nastupi u Fed Cupu donijeli su mi neka od najljepših sjećanja u teniskoj karijeri. Veselim se nastupima u La Jolli i nadam se da ću doprinijeti našoj pobjedi",  izjavila je Davenport, nakon što je u prosincu pozvana u izabranu vrstu.

"Lindsay je sjajna igračica, a njen prošlogodišnji povratak pokazao je njenu ljubav i posvećenost tenisu",  izjavila je izbornica SAD-a, Zina Garrison, uoči dvoboja s Njemačkom.

Uz Davenport, koja ima perfektan omjer u igri parova, 6:0, u reprezentaciji su Laura Granville, Lisa Raymond i Ashley Harkeroad. Njemačke boje brane Tatjana Malek, Julia Goerges, Sabine Lisicki i Anna-Lena Groenefeld.

Braniteljice naslova Ruskinje u četvrtfinalu gostuju kod Izraelki, Kina dočekuje Francusku, a Italija Španjolsku.

Totalsport
Foto: AFP

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.