DANCI su, blago rečeno, puni samopouzdanja uoči večerašnje utakmice osmine finala Svjetskog prvenstva protiv Hrvatske u Nižnjem Novgorodu.
Danski igrači i članovi stručnog stožera na ovotjednim press konferencijama najavljivali su pobjedu i prolazak u četvrtfinale, a u sličnom tonu govorio je jučer i izbornik Age Hareide.
"Sačuvali smo dosta energije u utakmici s Francuskom jer je ona bila nižeg intenziteta i taktički vrlo zahtjevna. Mentalno je bila vrlo teška jer su igrači morali stalno biti izrazito koncentrirani da ostvarimo cilj koji smo zacrtali, a sad će biti puno lakše. Protiv Hrvatske ne očekujem takvu, nego puno opušteniju utakmicu. A kad se igra otvorenije, onda si slobodniji i očekujem da ćemo se protiv Hrvatske maksimalno osloboditi i prštati od energije", rekao je Hareide.
"Nokaut utakmice su potpuno drukčije jer nemaš što kalkulirati. U skupini možeš računati na bod tu i tamo i imaš neku sliku kako ćeš proći, ali ovo je druga priča. Tenzije su puno veće, ali daš apsolutno sve od sebe. A nama je jako puno energije ostalo u spremniku", dodao je.
Rakitić najavio dvoboj s Danskom
Želite li momentalno primiti obavijest o svakom objavljenom clanku vezanom uz Svjetsko prvenstvo u Rusiji, instalirajte Index.me aplikaciju i pretplatite se besplatno na tag SP 2018
Index.me aplikaciju za android besplatno možete preuzeti na ovom linku, dok iPhone aplikaciju možete preuzeti ovdje.