"SRETAN sam a ujedno i tužan jer smo odigrali spektakularnu svjetsku nogometnu predstavu i u Varaždin donijeli vrhunski nogomet koji Varteks nikada do sada tako nije odigrao. Igrači su zaista igrali impozantno i bili superiorni u odnosu na suparnika za vrijeme svih 90 minuta igre, stoga sam tužan da smo unatoč visokoj pobjedi od 5:1 ostali bez trofeja." - rekao je jutros na redovitoj press konferenciji trener Varteksa Zlatko Dalić.
"Razočaran sam sudačkom organizacijom i ljudima koji određuju suce, jer smatram da smo pokradeni, a sramota je da takvi suci sude finale Kupa i na kraju primaju odličja iz ruku predsjednika države." - nije krio svoje ogorčenje Dalić.
"Jučer je Varteksova loža bila premala za sve zainteresirane kojih inače nema tu kao da moji igrači i ja imamo sidu ili ptičju gripu pa se od nas kriju. Mislim da nema boljeg poziva za ulaganje u mladu ekipu poput Varteksa, ako to sad ne prepoznaju ne znam što da više učinimo." - govorio je Dalić.
"Eliminirali smo iskusnu i skupu ekipu poput Rijeke, nismo im dali da se razmašu pa ostaje žal zbog neosvojenog Kupa. Ponosni smo što smo odigrali ovakav spektakularni i vrhunski susret." - zaključio je trener ekipe i zahvalio publici na podršci iako, kako je rekao, finale Kupa zaslužuje pune tribine.
I.K.