RUKOMETAŠI njemačkog Rhein-Neckar Löwena sjajno su započeli nastup u skupini A Lige prvaka, s dvije velike gostujuće pobjede protiv Barcelone i Celja Pivovarne Laško.
Hrvatski ljevoruki reprezentativac Ivan Čupić u pobjedi Rhein-Neckar Löwena nad Barcelonom 31:30 bio je najveći junak svoje momčadi sa 10 golova, ukljućujući i onaj odlučujući, za pobjedu, a vrlo dobro odigrao je i u Celju. Zabio je pet golova u pobjedi 32:28.
"Očekivali smo tešku i tvrdu utakmicu, znali smo da je Celje odlična momčad, pogotovo na domaćem terenu kada igraju na krilima svojih navijača koji stvaraju odličnu atmosferu. Znali smo da se u obrani moramo usredotočiti na njihovog organizatora igre Uroša Zormana. Kada zaustavite njega, obavili ste pola posla", rekao je Čupić i nastavio:
"U napadu smo znali da moramo razvući igru, Celjani su nas malo iznenadili dubokom zonskom obranom umjesto očekivanih 6-0, ali sreća da mi u momčadi imamo vrhunske vanjske igrače koji su se odmah prilagodili tome. Pobijedili smo potpuno zasluženo, u zadnjih 10 minuta nismo dopustili Celjanima da nam se približe na manje od tri gola razlike. Imali smo odličnog Szmala na golu (18 obrana, op. a.) te posebno učinkovitog i razigranog Gensheimera u napadu (12 golova)", komentirao je Čupić.
Najefikasniji u domaćoj momčadi bili su Gajič i Zorman sa po osam golova. Hrvatski desni vanjski Petar Metličić zabio je dva gola u slovenskoj momčadi, a vratar Mirko Alilović prikupio je 12 obrana.
Serdarušić: Zasluženo smo izgubili, Lowena ne možete tući bez barem trojice igrača na vrhunskoj razini
Usprkos porazu, hrvatski trener Pivovarne Laško Zvonimir Serdarušić nije bio previše razočaran.
"Odmah nakon utakmice čestitao sam gostujućem treneru Gudmundssonu na njihovoj zasluženoj pobjedi. Mi smo u prvih 30 minuta igrali jako dobro u obrani, a razlog rezultatskog zaostatka ležao je u slabijoj igri u napadu i propuštanju izglednih prilika, pogotovo s crte od šest metara, uglavnom zbog njihovog odličnog vratara. U nastavku smo nakon desetak minuta pali u obrani, primili neke nepotrebne golove, a zbog rezultatskog zaostatka smo izgubili mirnoću u napadu i nismo čekali prave situacije za realizaciju."
"Sve u svemu, zasluženo smo izgubili. Za pobjedu protiv ovako velikog suparnika morate imati barem trojicu igrača koji bi odigrali na iznimno visokoj razini, a mi to nismo imali. Nisam previše razočaran, Rhein-Neckar Löwen je za klasu jači od nas, kao i Barcelona i Kiel. Za pobjedu ili barem jedan bod protiv takvih suparnika moraš biti na najvišoj razini svojim mogućnosti. Naravno, ja se nadam da ćemo napredovati u igri, a priliku ćemo tražiti protiv Kielcea i Chamberyja", izjavio je Serdarušić.