VEDRAN ĆORLUKA bio je najraspoloženiji igrač u utakmici kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Švicarskoj i Austriji 2008. godine protiv Andore.
Iako je bio siguran u obrani, tamo je provodio malo vremena, veći dio susreta probijajo je po desnoj strani i stvarao prilike za suigrače.
"Igrao sam mnogo u napadu, tako me trener upozorio, protiv ovakve momčadi je to bilo nužno. Stvarno su slaba momčad, te su se morali skupiti u svom šesnaestercu i čekati kraj.
"Svi smo zdravi, nismo dobili žute kartone. Nadam se da će protiv Engleske biti pune tribine." - dodao je Ćorluka.
S.H./HRT