Čilić u finalu Indoorsa, pao i Srbin Troicki

MARIN ČILIĆ se plasirao u finale zagrebačkog Indoorsa svladavši Srbina Viktora Troickog sa 6:2, 7:5 nakon sat i 25 minuta igre. U nedjeljnom velikom finalu čeka pobjednika drugog polufinala u kojem se susreću Ančić i Hernych.

Prvi hrvatski reket možda je i lakše nego očekivano pobijedio inače uvijek vrlo neugodnog Troickog koji je u drugom kolu bio koban za Ivana Ljubičića. Čilić je od samog početka krenuo puno bolje u polufinalni susret, a u prvom je setu čak dva puta oduzimao servis srpskom tenisaču. S druge strane, Troicki nikako nije uspjevao naći odgovor na odlične servise našeg tenisača. Odlučujući trenutak dogodio se kod rezultata 2:2 na servis Troickog; nakon nekoliko prednosti na obje strane, Čilić je uspio doći do breaka i praktički prelomiti prvi set.

Treba svakako naglasiti da se Troicki već tada počeo žaliti na bolove u leđima, a u nekoliko mu je navrati pružena i liječnička pomoć.

U drugom su setu oba tenisača čvrsto držala svoje servise sve do rezultata 5:5. Tada Čilić radi pritisak na početni udarac srpskog tenisača i nakon nekoliko sjajnih winnera dolazi do ključne prednosti. Zadnji je gem bio čista rutina te je Čilić vrlo sigurno potvrdio pobjedu i prolaz u finale zagrebačkog Indoorsa.

Marin je tako nastavio sjajan niz koji traje još od početka godine. Nakon osvajanja Chennaija i osmine finala Australian Opena, prvi hrvatski reket će i ovog tjedna igrati u finalu turnira gdje će tražiti treći naslov u karijeri.

Foto: Index

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.