Čilić u 2009. startao pobjedom protiv Martina u Chennaiju

MARIN ČILIĆ uspješno je otvorio 2009. godinu. Na ATP turniru u Chennaiju je postavljen za trećeg nositelja, a u prvom je kolu pobijedio Španjolca Alberta Martina 6:4, 6:4.

Premijera hrvatskog tenisača je trajala sat i pol za koje vrijeme je kontrolirao meč od prvog poena i gdje je odlično koristio svaku svoju break priliku.

U prvom setu je, statistički gledano, Albert Martin čak bio u prednosti, jer je imao četiri break prilike, ali sve su ostale neiskorištene, dok je Čilić jednu pretvorio u break, te rutinirano okončao prvi set. Moglo je biti i izraženije od 6:4, ali je kod 4:2 Čilić propustio 0:30 na servis 99. igrača na svijetu.

Na početku drugog seta Čilić je odmah došao do break prednosti koju je kasnije samouvjereno čuvao. Kod 5-3 i servis Martina imao je jednu meč loptu, ali je sljedeću iskoristio na vlastiti početni udarac.

Na turniru još nastupaju dva hrvatska tenisača. Ivo Karlović u prvom kolu igra protiv kvalifikanta, a Roko Karanušić u utorak sa njemačkim tenisačem Andreasom Beckom.

Prva dva nositelja turnira su Nikolaj Davidenko i Stanislas Wawrinka. 

M.Š./Totalsport
Foto: AFP

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.