Čilić: Troicki može biti jako neugodan

MARIN ČILIĆ je za razliku od svog velikog prijatelja Antonija Veića odradio još jednu studioznu i vrlo ozbiljnu press konferenciju. Ne zovu ga bez razloga kolege tenisači najvećim analitičarem svjetskog tenisa.

"Mislim da niti jedan niti drugi nismo odigrali naš najbolji meč na turniru. On se na početku uplašio, a ja sam probao paziti na svaki udarac i zapravo sam ispao iz ritma. Kasnije se nisam uspio opustiti", rekao je u uvodu prvi hrvatski reket.

I Veić je počeo igrati puno bolje, što je dodatno utjecalo na dramaturgiju meča.

"Spasio je dosta break lopti, borio se, nije mi dao dosta laganih poena. U tie breaku je došlo do nezgodne situacije. No, dobro sam reagirao u tim trenucima."

Nasmijao se kad je čuo Veićevu izjavu u kojoj kaže kako mu je pozlilo kad je Marina ponovno vidio na drugoj strani terena.

"Da, u mlađim sam ga danima pobjeđivao, imao sam fizičku prednost. I danas se njemu malo stisnula ruka. Nije se uspio razmahati toliko koliko je mogao. Sigurno da nije lako igrati protiv Hrvata. Uvijek je lakše igrati protiv stranca kada nema posebnih očekivanja."

U polufinalu ga čeka srpski igrač Viktor Troicki koji je u drugom kolu izbacio našeg Ljubičića.

"Nezgodan igrač, gledao sam ga u meču s Ljubičićem, ne poklanja puno poena. Čvrst je na izmenama i neugodan. Igrali smo u Chennaiju bio je dosta težak meč, a tada smo obojica igrali dosta dobro. Nadam se da ću dobro servirati što će mi omogućiti dosta laganih poena."

Nakon Umaga 91' nismo imali prilike gledati hrvatsko finale. Možda je ovogodišnji Indoors velika prilika.

"Da stvarno se otvara takva mogućnost. Obojica smo lagani favoriti, no treba prvo pobijediti. Vidjet ćemo, nadam se da bi napokon mogli vidjeti hrvatsko finale."

Foto: Index

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.