Čilić: Igrao sam kao u transu!

"IGRAO sam vrhunski meč od početka do kraja. Nisam pretjerano dobro servirao, no iz igre sam dobro kontrolirao. Pokušao sam ga što više šetati po terenu što mu je onemogućilo da skraćuje poene. Imao sam puno winnera i igrao sam kao u transu", rekao je Marin Čilić nakon osvajanja svog trećeg turnira u karijeri dodavši:

"Opustio sam potpuno ruku i igrao sam puno bolje. Taktički sam također bio na visini. U drugom se setu uspio vratiti, no zadnja dva gema sam odigrao idealno."

Prvi hrvatski tenisač je priznao da se nadao ovom rezultatu.

"Prije turnira sam se potajno nadao ulasku u finale. Nije bilo lagano, no kroz cijeli sam turnir igrao dobro i konstantno. Par puta sam se čupao, protiv Serre i protiv Veića koji mi je uzeo najviše gemova."

Sve ukazuje da će uskoro biti u samom vrhu svjetskog tenisa, ne samo po igri, nego po renkingu. Kaže da ne radi na psihičkoj pripremi, mentalna stabilnost mu je urođena.

"Da, to bi se trebalo dogoditi. Pokazao sam da mogu igrati na visokoj razini i da mogu pogađati prve servise kada je to potrebno. Na dobrom smo putu prema vrhu. Trebam samo nastaviti i dodavati neke sitnice u igri, da bi mi igra bila  raznovrsnija. Ne radim na psihičkoj pripremi, samo s mlađim bratom. Zatuče me pa moram biti psihički spreman", našalio se Čilić.

Slijedi par dana odmora, a zatim nastavak u Dubaiju.

"Malo ću zameziti kod kuće. Nisam imao prilike se opustiti i proslaviti. Večeras će biti malo slavlje. Otkazao sam Marseille i sad imam dva tjedna odmora, no ambicije uvijek ostaju iste. Glavni turniri i dalje ostaju oni iz Masters serije i naravno Grand slamovi. Prvi na redu je Dubai."

"Danas sam imao 'mission imposible"

Mario Ančić je bio realan. Danas jednostavno nije imao šanse i mogao je samo čestitati svom kolegi iz reprezentacije.

"Sve u svemu, Marin je odigrao bolje. Kontrolirao je meč i tu nema tajne. Igrao je na visokom nivou. Nisam niti očekivao da ću biti svjež i zato sam tražio kraće poene. No, noge su bile teške, dobro sam osjećao loptu, ali više od toga nije išlo."

Nije pomoglo niti to što je sinoć odigrao maratonski meč protiv Hernycha.

"Nisam puno mislio na svoj način kako će on igrati. Kasno sam sinoć završio i nisam imao vremena za pripremu. Stvarno je odigrao dobro i imao sam praktički nemoguću misiju."

Mario je na koncu rezimirao dosadašnji dio sezone.

"Zadovoljan sam ovim dijelom sezone. Iz tjedna u tjedan osjećam se sve bolje. I rezultatski sam zadovoljan. I mečeve koje sam izgubio sam odigrao kvalitetno. Sve su to bili porazi od top 10 igrača, a i Marin će to biti vrlo skoro. Uopće u to ne sumnjam."

Foto: Index

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.