MARIN Čilić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Adelaideu nakon što je u srijedu u drugom kolu svladao Brazilca Thiaga Monteira sa 6:4, 7:6(3) poslije sat i 56 minuta igre. Čilić je treći nositelj i bio je slobodan u prvom kolu, a u četvrtfinalu će igrati protiv Lasla Đerea, srpskog tenisača koji zauzima 52. mjesto ATP liste.
Čilić je prvi set nepuna dva sata dugog meča protiv 89. igrača svijeta riješio jedinom break-loptom u desetom gemu. U nastavku je bilo puno više prilika za oduzimanje servisa.
Čilić vodi 1:0
U prvom gemu drugog seta Čilić je spasio jednu break loptu, a u sljedećem gemu imao je pet šansi da oduzme servis Brazilcu, no nije uspio doći do breaka. Još jednu break-loptu Čilić je ispustio kod vodstva 2:1 i na kraju je set završio tie-breaku. Tu se Čilić pokazao uspješnijim i kod rezultata 3:3 nanizao je četiri uzastopna poena za prvu pobjedu u novoj godini.
Susret Čilića i Đerea bit će njihov drugi, a 2019. u Madridu bolji je bio hrvatski tenisač, danas 30. na ATP-ovoj ljestvici.