Foto: Hina
MARIN ČILIĆ prošao je u polufinale ATP turnira u Acapulcu bez da je morao odigrati ijedan gem. Njegov protivnik Steve Johnson predao mu je meč prije početka zbog ozljede.
Amerikanac je odustao od borbe zbog problema s desnim gležnjem. Johnson se ozlijedio u četvrtfinalnom dvoboju protiv sunarodnjaka Ernesta Escobeda. Taj meč je izdržao nekako do kraja, no protiv Čilića nije mogao nastupiti.
Čilić je dan ranije izbacio Bornu Ćorića, a za finale će igrati protiv pobjednika meča Yoshita Nishioke i Rafaela Nadala.
Protiv Nadala je igrao četiri puta i upisao samo jednu pobjedu, 2009. u Pekingu. Posljednji put su igrali 2015. u Baselu kada je Nadal slavio 2-1 u setovima. Čilić i 21-godišnji Japanac, trenutačno 86. tenisač svijeta nikada nisu igrali međusobno.