BIVŠI hrvatski izbornik Cico Kranjčar i dalje bezrezervno vjeruje da je njegov sin u ovom trenutku najbolji hrvatski igrač na poziciji srednjeg veznog. Zanimljivo, iza Nike i Luke postavio je Marija Carevića, kojeg su "ozljede spriječile da u kontinuitetu iskaže svoju pravu vrijednost."
"Maksimir je za mene uvijek prva opcija. Ove godine bio sam među konkurentima, ali nije uspjelo. No, nadam se da ću se jednog dana vratiti. Uvijek ću sve dati za taj klub." - otvoren je Kranjčar, koji ovih dana važe ponude ruskih, azijskih i austrijskih klubova.
Naizgled je najbliži bečkom Rapidu, gdje se i danas s osmjehom na licu sjećaju njegovih majstorija tijekom šestogodišnje vjernosti.
No, Cico bi radije na klupu Dinama, nego u Rapidovu direktorsku fotelju. Brzo je zaboravio tjeralicu Zdravka Mamića na Nikino ime, ali su slušatelji tu da ga podsjete...
"Niko nije želio otići iz Dinama; gospodin Zdravko Mamić htio je da ode. Emocije, kako moje tako i Nikine, i danas su jako snažne. Ali, smatram da Niko kao tadašnji kapetan Dinama nije zaslužio ultimatum. Logično da je Niko zahtijevao moje mišljenje, i odlučili smo se za najjaču ponudu. Pri tome ne mislim na najjaču financisjku ponudu, već na najjaču ljudsku ponudu. A ona je došla iz Hajduka. Onaj doček koji je Niko doživio, na to treba biti ponosan. Njegovim odlaskom u Hajduk profitirao je on sam, ali i cijeli hrvatski nogomet. Hajduk je mnogo pomogao mom sinu u karijeri." - kazao je Kranjčar.
Neizostavno pitanje, vezano uz dane provedene na klupi hrvatske repreznatacije glasilo je, pogađate, stoji li Cico i dalje iza svojih tvrdnji da ne snosi krivnju za neuspjeh na SP-u. Odgovor je, opet pogađate, jednak kao i u vrijeme kada mu je Marković zbog istog brzopotezno okrenuo leđa.
"Najlakše se posuti pepelom i zadržati posao. Ja sam stajao iza svog programa i želio sam da se on ispuni. Hrvatskoj nije nedostajalo kvalitete, nego sportske sreće." - uporan je.
Razgovaralo se i o vrućim temama iz Maksimirske 128, ponajprije o treneru Branku Ivankoviću te igračima sumnjivih kvaliteta.
"O Ivankoviću imam dobro mišljenje iako smo bili konkurentni. Ako se sjećate, nekada smo zajedno igrali u juniorima Dinama.On je svojim radom u Varteksu, Rijeci a pogotovo s iranskom reprezentacijom dokazao stručnost. Mislim da će period u Dinamu iskoristiti da oplemeni igru i ostvari europski prolaz u jednom og kupova. Iskreno mu želim uspjeh."
Costa Anderson?
"On u Dinamu nije prepoznat. Doveden je kao pojačanje, ali mu nije omogućeno da pokaže svoje kvalitete kao što je to činio u Španjolskoj. Treba biti uz njega i vjerovati mu. Riječ je o dobrom napadaču koji je željan igre i kontinuiteta." - smatra Cico.
Veliki broj pitanja slušatelja odnosio se na HNL, i njegovu trenutno najeksponiraniju zvijezdu, Šibenčanina Antu Rukavinu.
"Nisam ga gledao, ali vjerujem da se radi o kvalitetnom igraču. Isto tako vjerujem da će za godinu -dvije otići u inozemstvo, što ne mora nužno biti sumrak hrvatskog nogometa. I bronlani su otišli mladi, ali rezultat nije izostao. Rukavina je dobar igrač, ali biti će još bolji kad dođe u Hajduk ili Dinamo. HNL općenito nije slabija od ostalih europskih liga, radi se o posjeti stadionima. Fan sam HNL-a. Kad pogledate ljestvicu primjerice engleske lige, uočite golemu bodovnu razliku između vodećih kubova i onih nižeplasiranih. Kod nas to nije slučaj." - zaključio je Cico.
D.R.