VAHID HALILHODŽIĆ uzeo je slobodan dan i ostao u Francuskoj poslije velike pobjede Dinama u Bruggeu, a njegove opservacije prenio je pomoćni trener Marijo Tot.
"Znali smo da će se utakmica lomiti u prvom poluvremenu, pripremali smo se na takav scenarij i pogodili smo", rekao je Tot.
Istina, Dinamo je nakon solidnog prvog poluvremena unutar samo pet minuta nastavka utrpao dva gola De Vliegeru i Belgijanci su do kraja utakmice bili osuđeni na očajničke pokušaje. Nisu uspjeli poremetiti savršeni Modri stroj: "Kako je utakmica odmicala, bilo je jasno da će Brugge morati se otvoriti i ostaviti nam prostora za kontre. Takav je i bio naš plan."
Protiv Villarreala ista taktika
Na upit je li bilo suviše rizično čekati da se Brugge otvori s obzirom da ne zaluta nekakva lopta iza Kelavinih leđa, Tot je odgovorio:
"Rizik od primanja pogotka uvijek postoji, pogotovo u ovako teškim utakmicama, ali znamo da se u velikoj većini situacija on isplati. Šanse Belgijanaca da nam zabiju umanjili smo postavljanjem dodatnog obrambenog bloka u vidu dvojice klasičnih defenzivnih veznjaka, Chage i Calella."
U Villarrealu Dinamov stručni stožer očekuje sličnu utakmicu, jer Španjolcima nakon poraza u Grčkoj gori pod nogama: "I tamo bi naša glavna snaga trebali biti kontranapadi, ali za razliku od Bruggea, s Villarrealom ćemo imati puno manji pritisak. To je nešto kao bonus utakmica, znamo da je povijesna ona s PAOK-om na Maksimiru u zadnjem kolu", kazao je Tot.
Vaha može odahnuti: Vrsaljko se vraća za nekoliko dana
Jedina stvar koja može brinuti Halilhodžića iz sinoćnje utakmice je ozljeda Šime Vrsaljka. Stanje ipak nije alarmantno, tvrdi Tot: "Izvrnuo je skočni zglob, ali vrlo brzo bi trebao biti na dispoziciji. Za nekoliko dana bi trebao sanirati ozljedu."
Dinamov pomoćni trener na koncu je naglasio detalj vezan za Ivana Perišića:
"Čestitamo mu na iznimnoj korektnosti, prekinuo je jedan napad svoje momčadi nakon što je naš igrač ostao ležati na terenu. Izbacio je loptu u aut i pobrao salve zvižduka čitavog stadiona, ali mi mu skidamo kapu."
"I čekamo ga u Dinamu", nadovezao se na Tota glasnogovornik Dinama Tomislav Marčinko.