Capello: Momčad Reala nema identitet

FABIO CAPELLO ponudio je kritički osvrt na igru svog bišeg kluba Reala na sinoćnjem gostovanju u Rimu kod Lazija u Ligi prvaka.

Capello je prije dvoboja između Lazija i Reala podijelio svoje osjećaje.

"Naravno da nisam ravnodušan prema Realu. Ipak, volio bih da Lazio pobijedi, jer bi za talijanski nogomet bilo sjajno kada bismo imali četiri kluba u osmini finala. Real ima problema s gostujućim utakmicama, a večeras ćemo vidjeti sasvim drugačiju momčad od one koju sam ja vodio."

A nakon utakmice koja je završila rezultatom 2:2, Capello nije škrtario s kritikama na račun svog bivšeg kluba.

"Ne razumijem zašto Guti igra na desnoj strani, a Sneijder na lijevoj. Mamadou Diarra je usamljen ispred Realove obrane, nema pomoći suigrača."

Poznato je da je Cappelo zagovarao igru s dva zadnja vezna, dok je Bernd Schuster sklon drukčijoj formaciji.

"Igra sa samo jednim zadnjim veznim stvara obrani Reala dodatni pritisak." - tvrdi Capello.

"Lazio bi trebao više napadati po lijevoj strani, jer se Guti i Ramos baš ne obaziru na obrambene zadatke." - opservirao je tijekom utakmice Capello.

"Momčad Reala nema identitet. Znam da Schuster naporno radi na tome, ali, dopustili su Laziju previše prilika za gol, iako je Real kvalitetnija momčad. No, u ovoj utakmici, u to me nisu uvjerili." - zaključio je Fabio Capello.

Totalsport
Foto: AFP

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.