DINAMOV stoper Hrvoje Čale protiv HSV-a odigrao je solidnu utakmicu, sve do posljednje minute kad je neoprezno srušio Demela u kaznenom prostoru, a škotski sudac nije imao druge opcije nego pokazati na bijelu točku.
Dinamo je tako primio i drugi pogodak, izgubio od HSV-a 2:0 i praktički se oprostio od europskog proljeća jer bi im za prolaz dalje trebala pobjeda protiv Rennesa sa dva gola razlike. Tragičar večerašnjeg susreta smatra da sudac nije trebao svirati najstrožu kaznu.
"Opet smo izgubili zbog nepažnje u posljednjim sekundama. Skrivio sam taj nesretni penal, iako mislim da sudac nije trebao svirati jedanaesterac. Na kraju bi se zadovoljili bodom, kao i u Brannu, ali nismo uspjeli", kazao je Čale za HRT.
"Sve je moguće, zašto ne bi mogli zabiti tri gola Rennesu (Dinamu je ipak potrebna pobjeda od 2:0, u slučaju koje bi imao istu gol razliku kao Brann, ali više golova u gostima što je kriterij po kojem bi se onda odlučivalo mjesto na tablici op.a.). U ove tri utakmice promašili smo sto šansi, zašto ne bi u Francuskoj mogli zabiti tri", kazao je Čale.
Vukojević: Ovo je vjerojatno kraj našeg europskog puta
Ognjen Vukojević nakon večerašnje je utakmice bio izuzetno razočaran, tužan i potišten. Dinamo je svoju posljednju europsku šansu prokockao, protiv Rennesa će biti teško dobiti sa dva gola razlike u gostima.
"Nevjerojatna je ta naša dekoncentracija na kraju utakmice. Dobro smo se držali, imali šanse za gol, a onda smo primili gol iz glupog prekida pa zatim i drugi iz penala. Ovo je vjerojatno kraj našeg europskog puta", kazao je Vukojević.
Dinamov agresivni veznjak ne gaji velike nade uoči puta u Francusku. "Nećemo se predavati, u nogometu je sve moguće, ali šanse da ćemo dobiti Rennes s tako visokim rezultatom jako su male", podvukao je Vukojević.
P.V.
Foto: L.T.