MARCOS CAFU, jedan od stupova obrane AC Milana, svih je iznenadio svojom izjavom da se želi vratiti u Brazil, možda već u siječnju iduće godine.
"Želim se vratiti kući. To bi se moglo dogoditi u siječnju ili krajem 2007, nisam još siguran" izjavio je Cafu za jedne brazilske novine.
"Pregovori su već u tijeku, kako sa Sao Paulom, tako i s još nekim brazilskim klubovima. Zahvalan sam im svima što su mi otvorili svoja vrata i sad je na meni da odaberem."
36 - godišnji branič je svoju karijeru skoro okončao 2003 nakon što mu je istekao ugovor s Romom, kad je dogovarao prijelaz u japansku ligu. No, uskočio je Milan i ponudio mu produžetak boravka u Italiji, što je Brazilac rado prihvatio. Ali izgleda da je ovaj put stvarno vrijeme da se krene.
"Želim biti bliže svojoj obitelji. Već sam razgovarao s nekim klubovima, ali još ne mogu reći ništa konkretno" kaže Cafu.
Milan je već zacrtao koga želi za njegovu zamjenu. Riječ je o mladom Brazilcu Ilsinhu iz Sao Paula za kojeg Cafu ima samo pohvale: "Iako je tek na početku igračke karijere Ilsinho je već dokazao da može postati veliko ime u svjetskom nogometu."
P.V.