Čačić: Za sve je kriva avetska atmosfera

Foto: Hina

HRVATSKA nije uspjela iskoristiti mnogobrojne šanse i remizirala je s Turskom na praznom Maksimiru na otvaranju ciklusa kvalifikacija za SP 2018. u Rusiji (1:1).

"Očekivali smo tešku utakmicu, nije lako igrati u ovakvim uvjetima", bila je prva reakcija Ante Čačića nakon utakmice pred praznim tribinama, što je za Hrvatsku već postao prirodan ambijent zbog učestalih kazni.

Hrvatska je stvarala šanse, ali nije ih imao tko zabiti. Četiri grede u prvom dijelu i pogodak iz jedanaesterca nisu bili podloga za tri boda. 

"Napravili smo sve da dođemo do tri boda, ali nismo iskoristili šanse i zbog toga žalimo. Bili smo puno bliže pobjedi, ali dobar dio igrača nije na razini na kojoj mora biti. Tek hvataju formu"

"Nadam se da će Hrvatska uskoro biti svoja"

"Nadam se da će Hrvatska uskoro biti svoja, kada se podigne forma igrača. Žao mi je, ali primili smo pogodak iz nepostojećeg faula. To je nogomet. Imamo zahtjevnu skupinu i nemamo vremena za kukanje, moramo se okrenuti onome što dolazi", smatra Čačić.

Tvrdi da je njegove igrače presjekao pogodak Turske u samoj završnici prvog dijela, ali ističe i da mu je prethodio nepostojeći faul Modrića.

"Rekao sam igračima u svlačionici da budu mirni i staloženi te da ne dopuste kontre Turcima. Bili su pogođeni nakon primljenog pogotka. Sve je ovo posljedica avetske atmosfere. Da smo imali huk s tribina, rezultat bi bio drugačiji. Ostali smo bez dva boda kojom smo igrom zaslužili", ponovio je Čačić gdje vidi glavni uzrok posrtaja.

O problemu s napadačima i lošem učinku Mandžukića kazao je:

"Reprezentacija je igrala dobro, a činjenica je da Mandžukić puno pridonosi funkcioniranju momčadi. Treba i na to gledati Probao sam s Kalinićem. Vjerujem da ćemo biti bolji."

Turci su targetirali Strinića?

"Imaju Mora, brz je i ljevak, očekivao sam to. Imao na toj poziciji ono što imamo i ne bih to previše secirao"

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.