Brazil izbacio Poljake s odbojkaškog SP-a

ŠOKANTNI se rasplet dogodio u "skupini smrti" druge faze razigravanja po skupinama Svjetskog prvenstva za odbojkaše u Italiji. Od natjecanja su se oprostili Poljaci.

Jedni od favorita za naslov, aktualni europski prvaci, odnosno svjetski doprvaci iz 2006. godine, izgubili su u petak i drugi dvoboj u skupini N. Ovaj su put u Anconi bolji bili njihovi ponajveći europski rivali Bugari pobijedivši s uvjerljivih 3:0 (25-22, 25-18 i 25-17).

U četvrtak su od Poljaka bolji bili, također s uvjerljivih 3:0, svjetski prvaci Brazilci.

Poljska se tako nakon uvodne tri pobjede u prvoj fazi igranja po skupinama oprašta od natjecanja. Bugari i Brazilci nastavit će ga iz skupine N te će njihov sutrašnji dvoboj biti tek revijalne prirode.

Sve tri reprezentacije iz skupine N nositeljice su medalja s posljednjeg Svjetskog prvenstva u Japanu.

SP odbojkaša, 2. krug, 2. kolo, skupina N:

Bugarska – Poljska 3:0

Redoslijed: 1. Brazil 1-0, 2. Bugarska 1-0, 3. Poljska 0-2

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.