Bolesni Džoker preživio Andrejeva

SRPSKI tenisač Novak Đoković preživio je meč trećeg kola turnira iz Masters serije u Rimu i nakon tri isrcpljujuća seta svladao Rusa Igora Andrejeva sa 6:3, 3:6, 6:3.

Đoković je uoči meča imao problema sa upaljenim grlom, zbog kojih je nekoliko dana bio na antibioticima što se odrazilo na njegovu igru, a posebno na kretanje. Prvi dionica protekla je u potpunoj dominaciji trećeg reketa svijeta ponajviše zbog ogromnog broja neforsiranih pogrešaka impresioniranog Andrejeva ( čak dvadeset s osnovne linije i šest duplih servis grešaka). Rus je u drugom setu zaigrao puno bolje, a nakon što je izgubio svoj servis Đoković je raspucao ostatak seta čuvajući snagu za treći.

Ovakva taktika odlično se isplatila Novaku koji je odlučujući set krenuo sa 3:0. Isfrustrirani Rus raspucao je jednu loptu izvan stadiona i zaradio opomenu suca. Đoković je iskusno priveo meč kraju i plasirao se u četvrtfinale gdje ga čeka odlični Španjolac Nicolas Almagro koji dalje plasirao bez borbe zbog ozljede Čileanca Gonzaleza.

M.P.
Foto: AFP

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.