Blake srušio Nadala

JAMES BLAKE pobijedio je na posljednjem turniru sezone Rafaela Nadal s 2:0 u setovima (6-4, 7-6). Iznenađenje? Samo za one koji nisu gledali meč.

Od prvog forhenda, koji je Blake ispalio kao sa lansirne rampe, bilo je jasno što čeka Nadala.

Netko će reći da možda Španjolac i nije u najboljoj formi (ozljeda trbušnog zida) i da ovo nije njegova podloga, no time se ne smiju umanjiti Blakeove zasluge.

Uz dužan respekt, ali ne i strah od Nadala, Blake kojem je ovo debi na Mastersu od početka je igrao svoju igru, ne posustajući ni kada je gubio servis.

Fantastično se kretao, a winneri su pljuštali sa svih strana i to posebno u gemu kada je Blake na Nadalov servis (4-5) lovio prvi set.

Poenima koje je odigrao američki tenisač u nekoliko navrata, dizao je na noge gledatelje u Šangajskoj areni. Pa čak i u drugom setu kada je gubio sa 4-1 Blake nije odustajao od svog agresivnog tenisa.

Vratio se u set, došao do tie breaka u kome je naprosto pregazio nervoznog Nadala, koji kao da je cijelo vrijeme vjerovao da će Blake kad tad posustati.

Na njegovu žalost to se nije dogodilo, a dominacija Blakea nad Nadalom se nastavlja. Međusobni omjer sada iznosi 3-0.

M.J.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.