HRVATSKI napadač u redovima Sporting Gijona Mate Bilić najavio je utakmicu 10. kola španjolskog nogometnog prvenstva u kojoj njegov klub u nedjelju dočekuje Espanyol.
Ove je sezone Bilić ukupno za Sporting odigrao ukupno 440 minuta (u prvenstvu i Kupu), te je postigao dva gola. U utakmici protiv Espanyola nada se da će započeti od početka i odigrati cijeli dvoboj.
"Kada igrate svih 90 minuta puno je lakše postići gol i iskoristiti prilike koje vam se ukažu. Prošle godine igrao sam svaku utakmicu i bio sam najbolji strijelac momčadi s 12 golova, što u Sportingu nije lako", rekao je Bilić.
Za Espanyol neće igrati njihova dvojica važnih igrača, Tamudo i De La Pena, ali Bilić smatra da je katalonska momčad svejedno opasan protivnik.
"Espanyol dobro funkcionira i bez njih obojice. Za nas je dobro da na igra De La Pena, ali ne zamaram se previše time i vjerujem u tri boda."
Nakon devet odigranih kola Sporting drži sedmo mjesto na ljestvici sa 13 osvojenih bodova, dok je Espanyol osmi sa istim brojem bodova zbog nešto lošije gol razlike.