Izbornik Bilić iznimno je zadovoljan prikazanim te naglašava kako će sve učiniti da skorašnju utakmicu protiv Makedonije odradimo na još većem nivou.
"Vrlo sam zadovoljan jer smo ovu utakmicu s Norveškom shvatili kao kvalifikacijsku. Bili smo kompaktni, poletni, rastrčani tj. sve u svemu igrali smo moderno." - napominje Slaven Bilić.
Aljoša Asanović nije štedio lijepe riječi na račun igre Hrvatske, napomenuvši kako je sada ovo potrebno zaboraviti i maksimalno se koncentrirati na kvalifikacijski okršaj s Makedoncima.
"Dominirali smo gotovo cijelu utakmicu i to bez gotovo deset igrača. Ovo je bila izvanredna predstava koju moramo ponavljati i u budućnosti. Utakmica je ispunila svrhu i zaslužila puno pluseva. Sada nema nikakve bojazni te spremni dočekujemo Makedoniju" - dodao je Asanović.
Za kraj Bilić je pohvalio učinak Jerka Leke i dodao sljedeće: "Planski rad + kvaliteta + želja i rezultat je neminovan, a u to smo se uvjerili i sinoć".
Iz HNS poručuju svim nogometnim navijačima: "Sada kada je zbog poznatih problema iz utrke za EURO2012 vjerojatno ispala Italija, UEFA nas posebno motri, stoga je potrebno da pokažemo svoje najbolje lice i domaćinstvo je naše. Jučerašnja situacija, kada nitko nije zviždao na norvešku himnu, princip je koji treba biti uzor u sljedeće vrijeme. Dakle, još jednom molimo sve navijače i simpatizere da svojim pristojnim ponašanjem omoguće Hrvatskoj domaćinstvo Europskog prvenstva."
V.B.
Foto: M.P.