Foto: Getty Images/Guliver Image
SLAVEN BILIĆ još uvijek je trener West Hama. Težak poraz od Liverpoola 1:4 na domaćem terenu mogao bi presuditi hrvatskom stručnjaku koji je posljednjih mjeseci bio na rubu otkaza, ali mu je uprava kluba dala još jednu šansu da izvuče momčad iz krize. Nije uspio.
Bilić se nakon utakmice pojavio pred novinarima i rekao da će razgovarati s upravom kluba.
"Jako mi je teško", rekao je Bilić.
"Počeli smo dobro u prvih 20 minuta, točno kako smo željeli, a onda smo primili dva gola, jeftino. Pokušali smo promijeniti formaciju i otvoriti se u drugom dijelu, zabili smo, ali oni su tako dobri u kontranapadima. Težak je ovo poraz za nas. Trebali smo se braniti bolje, nema izlike za primanje onakvog gola iz našeg kornera. Na ovoj razini, kad gubite 2:0 tako rano u utakmici, nije sve izgubljeno, ali se jako teško vratiti", rekao je Bilić.
"Moram razgovarati s predsjednikom, raspravit ćemo ovaj poraz. Nije prvi, drugi je zaredom kod kuće. Za mene je ovo teška situacija. Uvijek vjerujem u sebe, inače ne bih bio ovdje", dodao je.
"Reprezentativna pauza ne mijenja moju situaciju. Ne mogu sada govoriti o tome imam li podršku uprave, teško mi je sada govoriti o tome".
"Iz male zemlje sam daleko dogurao"
"Vjerujem u svoj stožer, igrače i svoj karakter. Dugo sam u nogometu. Daleko sam dogurao iz male zemlje, prvo kao igrač, a onda kao menadžer. Veliki sam borac. Ne osjećam se kao slomljen čovjek. Ali situacija u West Hamu nije dobra, klub je najvažniji".
Zašto još uvijek misli da može preokrenuti stvari?
"Pogledajte što sam već napravio. I moju posvećenost. Teško mi je sada pričati o sebi, nisam na razgovoru za posao. Ne volim pričati o sebi, znam svoje vrijednosti, vjerujem u sebe i ja sam taj koji prima udarce cijelo vrijeme, kada je to potrebno. Imam snage i vjere da nastavim".
Kada će razgovarati s upravom?
"Kada me pozovu", rekao je Bilić, a na šalu novinara da bi mogao isključiti mobitel, rekao je: "Nisam takav, uvijek se suočim sa situacijom i posljedicama. Ne skrivam se".
Moyes preuzima West Ham?
Prema pisanju engleskih medija, West Ham već pregovara s Bilićevim nasljednikom, a navodno je David Moyes prvi na listi želja londonskog kluba. Britanci tvrde i da će Bilić, ako dočeka kraj vikenda, dobiti otkaz u narednim danima, čim "Hammersi" osiguraju zamjenu.