"IAKO neće biti Hleba i Kutuzova, Bjelorusija je jaka", poručio je jutros Slaven Bilić iz Rovinja. Bilić je miran uoči subotnje utakmice, zna da nam treba pobjeda, ali poziva na strpljenje.
Bilić je naglasio da su puno radili na mirnoći igrača.
"Bolje igramo u gostima nego kod kuće, a to je zato jer kad igramo doma želimo sve brzo riješiti zbog navijača pa srljamo. No, to ne znači da ćemo u subotu čekati da nam Bjelorusi zabiju - od prve minute ćemo jurišati po pobjedu."
Pitanje je u kakvom će stanju biti travnjak na Maksimiru.
"Nadam se da će travnjak biti dobar. Čim sam vidio teren na utakmici Dinama i Heartsa, nazvao sam direktora stadiona Sakomana koji mi je obećao da će do subote biti bolji nego ikad. Bilo bi neozbiljno kad ne bi bilo tako, ipak se radi o reprezentaciji Hrvatske". zaključio je izbornik.
Darijo Srna kaže kako će pobjedu posvetiti Pletikosi, Modriću i Prosinečkom.
"Ukrajinci maksimalno ozbiljno shvaćaju gostovanje u Bjelorusiji, mislim da će domaćin igrati pravi nogomet i da neće biti zakulisnih igara. Ukrajinci se boje te utakmice."
"Znam da ne smijem dobiti žuti karton, jer bi tako izostao protiv Engleske. Ali kod 2:1 za nas, rušit ću svakoga, makar dobio crveni ako će moj start sačuvati našu pobjedu", zaključio je Srna.