NAKON što je pogledao prvi nastup svog reprezentativca Eduarda za Arsenal u Salzburgu, prošli tjedan, hrvatski izbornik i bivši igrač engleskog West Hama, dao je par izjava o novom pojačanju topnika, koje su danas objavljene na službenim stranicama kluba.
"Sigurno ćete biti oduševljeni njegovim nastupima. Prošle godine čovjek je zabio 54 gola za Dinamo i reprezentaciju", nastavio je s pohvalama Slaven Bilić.
Naglasio je kako je Da Silva prvoklasan napadač, golgeter, ali ne poput Inzaghija. Bilić smatra kako Eduardo može biti iskorišten i iza prvog napadača. "Ukratko, Eduardo je vrsan napadač, ali i timski igrač", smatra Bilić.
Hrvatski izbornik dodao je kako je Dudu u Hrvatsku došao sa 16 godina, a dogurao do Dinamovog kapetana, te člana reprezentacije. "Hrvatski igrači ne odlaze svaki dan u Arsenal. Ovo je stoga veliki trenutak za nas u Hrvatskoj i nadam se da će Eduardo otvoriti vrata engleske lige još ponekom Hrvatu", zaključio je Bilić.
Ma.N.
Foto:I.L.