OKUPLJANJEM dijela hrvatske nogometne reprezentacije večeras je u zagrebačkom hotelu Sheraton počela "operacija Izrael", a kratku je konferenciju za novinare održao izbornik Slaven Bilić.
Po običaju, rezimirao je zdravstvenu situaciju u reprezentaciji, no iako je dosta igrača koji trenutno imaju poteškoća, Bilić se nada da će do subote većina biti spremna: "Da igramo sutra ili prekosutra, imali bismo problema, ali se nadamo da će do subote sve biti OK".
Napad "najtanji"
Najteži je slučaj s Nikom Kovačem, koji izborniku neće biti na raspolaganju za ovu utakmicu, a reprezentacija je trenutno "najtanja" u napadu, gdje su svi standardni reprezentativci osim Ivice Olića ozlijeđeni.
Iako Bilić kaže da se čuo s Petrićem i Eduardom, te će nakon kraće pauze zbog ozljeda biti zdravi i spremni do subote, računa i na novog napadača Nikolu Kalinića, koji je "uskočio" umjesto ozlijeđenog Balabana: "Kalinića pratimo dugo i sviđa nam se. Zvali smo samo igrače koji će biti spremni da zaigraju za reprezentaciju u subotu u 20:15, a ne za pet godina".
Dodao je i kako je u kontaktu s Lukom Modrićem, koji će zbog umora možda biti pošteđen na prvim treninzima, no u njegov nastup u subotu nema sumnje, kao ni u nastup Vedrana Ćorluke, koji se nakon prošlotjedne utakmice protiv Newcastlea (u kojoj zamijenjen zbog ozljede) čuo s izbornikom i rekao da će sigurno biti spreman za Izraelce.
Reprezentacija će se do subote pripremati u tradicionalnom kampu u Čatežu, najveći dio igrača će se zbog obaveza prema klubovima ekipi pridružiti tek sutra, a u utorak bi trebao stići Stipe Pletikosa.
Foto:I.L.