Berdych i Janković otišli dalje

ČEŠKI tenisač Tomaš Berdych pridružio se Rafaelu Nadalu u prvome polufinalu muškoga teniskog turnira Masters serije koji se u Miamiju igra za nagradni fond od 3,77 milijuna dolara.

Nakon što je Španjolac u tri seta dobio Amerikanca Blakea, Berdych je sa 6:4, 6:4 slavio protiv Rusa Igora Andrejeva. Desetopostavljeni je Čeh spasio tri break lopte na svoj servis i poentirao na dvije svoje za svoj prvi polufinale u 2008. godini.

Berdych je prvi Čeh u polufinalu Miamija nakon Petra Korde 1993. godine.

U druga dva ženska četvrtfinala uzajami su polufinale osigurale Srpkinja Jelena Janković i Ruskinja Vera Zvonarjeva. Janković, četvrta nositeljica, je pobijedila desetopostavljenu Ruskinju Jelenu Dementijevu, koja je predala meč kod 6:1, 3:1 vodstva suparnice zbog ozljede leđa.

U ruskom četvrtfinalu Vera Zvonarjeva je u dva seta pobijedila Dinaru Safinu.

Pobjednice će igrati u jednom, a Amerikanka Serena Williams i Ruskinja Svjetlana Kuznjecova u drugom polufinalu.

ATP turnira u Miamiju, četvrtfinale:

Berdych (10) - Andrejev (31) 6:4, 6:4
Nadal (2) - Blake (9) 3:6, 6:3, 6:1

WTA turnir u Miamiju, četvrtfinale:

Janković (4) - Dementijeva (10) 6:1, 3:1, predaja Dementijeve
Zvonarjeva (19) - Safina (13) 7:5, 6:4

Totalsport
Foto: AFP

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.