Benitez: Rekao sam vam!

LIVERPOOLOV trener Rafa Benitez razlog dobre Liverpoolove forme u zadnje vrijeme vidi u činjenici kako je koristio puno igrača, te na taj način momčad održao svježom.

Sve je izglednije kako će Redsi završiti na četvrtom mjestu Premiershipa, Evertonu bježe šest bodova, a imaju i odličnu šansu za prolazak u polufinale Lige prvaka, nakon što su u prvoj utakmici protiv Arsenala izvukli 1:1.

"Uvijek sam govorio kako Sir Alex Ferguson mijenjajući sastav, zapravo odmara svoje igrače, kako bi izdržali ubitačan tempo u sezoni. To je ono što i ja sada radim. već sam objasnio razloge toga, a to je vrlo jednostavno. Ukoliko želite biti u borbi za što više trofeja, morate koristiti sve igrače kroz sezonu. U protivnom, na kraju, kada je najvažnije, momčad ostane bez daha", objašnjava Benitez.

"Imamo dobru priliku proći dalje u Ligi prvaka, zato što je to još jedino natjecanje koje možemo osvojiti, tako da u prvenstvu možemo malo kalkulirati. U prvoj utakmici protiv Arsenala, odigrali smo svih 90 minuta onako kako smo se dogovorili i rezultat na kraju nije izostao. Tim remijem smo obavili trećinu posla, uzvrat će biti vrlo težak, moramo jako paziti na Arsenalove kontranapade", dodaje Benitez.

Benitez uoči uzvratne utakmice poručuje svojim navijačima

"Znam da naši navijači vole da igramo napadački nogomet i to će vrlo vjerojatno tražiti u uzvratnoj utakmici, da napadnemo od prve minute, ali moramo biti oprezni, pogotovo zbog Arsenalove igre. Nadam se da će navijači napraviti sjajnu atmosferu, ali molim ih i za strpljenje. Vjerujem da će me shvatiti, jer naši navijači jako dobro razumiju nogomet", zaključio je Benitez.            

F.V.
Foto: AFP

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.