BIVŠI izbornik hrvatske reprezentacije i bivši trener Dinama, Otto Barić, podijelio je svoja razmišljanja uoči današnje uzvratne utakmice "modrih" na Areni u Amsterdamu.
"Uvjeren sam da će Dinamo dati sve od sebe. Ja volim Dinamo i optimista sam. Ja vas uvjeravam da Dinamo može večeras proći, ali to će biti jako teško", rekao je Barić za Index.
Barić smatra da se Ivanković i njegovi igrači sigurno nisu pomirili sa negativnim raspletom situacije iako su tako pomalo zvučali u najavama utakmice.
"Mislim da nekada i takav način donosi veliku motivaciju. Ja vas uvjeravam da je Ivanković itekako digao momčad na maksimum i uvjeren sam da će sve biti napravljeno, ali to još uvijek ne znači da će to biti dovoljno jer je s druge strane jedna momčad koja više nije tako dobra, ali ona je Ajax. Oni su otišli dalje u kompletnom razvitku nogometa nego Dinamo."
"Šansa Dinama je hrabrost"
Otto šansu Dinama večeras vidi u mladosti "modre" momčadi kojoj bi impuls više trebala biti hrabrost i želja igrača za dokazivanjem.
"Šansu vidim u hrabrosti i odlučnosti Dinamovih mladih igrača koji sigurno imaju stav, mi to možemo kao i vi."
"Vraćam se u Dinamo"
Barić je potvrdio Mamićevu najavu da se vraća u Dinamo, ovaj put kao glavni skaut.
"Ja gotovo sigurno dolazim u Dinamo. Ja Dinamo volim, u njemu sam obavljao gotovo sve funkcije iako je u jednom trenutku bilo nesporazuma. Sada mu želim dati sve ono što sam naučio do sada o nogometu. Želim proći gotovo sve klubove i vidjeti ima li kakvih potencijalnih dječaka koji bi mogli biti Dinamova budućnost. I u Dinamu ima dobrih talenata, s tim da im se treba dodati ono nešto da bi postali pravi. Do 1.12 mi vrijedi trenutačni ugovor i ja vjerujem da ću već u studenom biti u Dinamu."
"Ja bih volio da večeras bude 1:0 za Dinamo, i da "modri" u produžetku pobijede i pokažu da oni to mogu", zaključio je Barić.
M.P.
Foto: AFP