Foto: Guliver Image/Getty Images
BARCELONA je u sedmom kolu Primere izgubila u Vigu 4:3 od Celte.
Domaća momčad povela je u 22. minuti nakon lijepe akcije koju je s desne strane iskosa neobranjivim udarcem završio Sisto.
Deset minuta kasnije je Aspas pogodio preciznim udarcem, a na ogromnih 3:0 je povećao Barcelonin branič Mathieu autogolom.
Početkom drugog dijela Iniesta je ušao u igru i odmah asistirao Pique koji je smanjio vodstvo domaćih. U 63. minuti je Mallo skrivio jedanaesterac, a Neymar uzeo loptu i pogodio za 3:2.
Dva gola prednosti Celti vratio je 13 minuta prije kraja Hernandez nakon velike pogreške Barceloninog vratara Ter Stegena koji ga je pogodio u glavu, a svojim drugim golom Pique je u 87. smanjio na 4:3. Inače, ovo je Piqueu prvi put da je zabio dva gola nakon više od 10 godina. Ipak, Katalonci do kraja susreta nisu uspjeli stići barem do boda.
Ivan Rakitić je utakmicu odgledao na klupi gostiju za koje nije nastupio ozlijeđeni Leo Messi.
Barcelona je pobjedom mogla preuzeti vrh budući da je ranije Real kiksao odigravši pred svojim navijačima samo 1:1 s Eibarom.