HRVATSKA reprezentacija bez velikih je problema pobijedila Slovačku u četvrtom kolu Europskog vaterpolskog prvenstva u Malagi. Na kraju utakmice semafor je pokazivao 15:5.
Odlično otvaranje utakmice, sigurnih 4:0 nakon prve četvrtine i 7:1 na poluvremenu dovoljno će reći o snazi hrvatske reprezentacije u četvrtom nastupu u svojoj skupini A.
Izabranici Ratka Rudića mirno su odrađivali pred njih postavljene zadatke i do kraja utakmice još i povećali prednost stečenu u prvoj fazi utakmice.
Čak jedanaest hrvatskih igrača upisalo se na listu strijelaca, a po dva gola postigli su Bošković, Marković, Joković i Burić. Jednako toliko napada za poraženu momčad realizirao je Seman.
U skupini B Njemačka je nadjačala Rumunjsku 8:4. Najbolji strijelac utakmice bio je Kreuzmann s tri postignuta gola.
Rudić: Ovo je bila trening utakmica
"Ovo je bila bolja trening utakmica za nas. Mogli smo igrati bez pritiska i probati nekoliko situacija. Suočit ćemo se s puno težim protivnicima u četvrtfinalu i te će utakmice biti puno teže. Osim toga, ne možemo zaboraviti kako smo se za ovo natjecanje pripremali drukčije zbog Olimpijskih igara", izjavio je hrvatski izbornik Ratko Rudić nakon utakmice, a prenosi crowaterpolo.com.
Hrvatski centar Igor Hinić izrazio je nadu da bi reprezentacija sada mogla i do medalje.
"Sad se nadamo da ćemo osvojiti jednu od medalja."
Vaterpolski EP, 4. kolo
Skupina A
Hrvatska - Slovačka 15:5 (4:0, 3:1, 5:2, 3:2)
1. Mađarska 9 (-1)
2. Hrvatska 9
3. Crna Gora 6 (-1)
4. Grčka 3 (-1)
5. Španjolska 3 (-1)
6.Slovačka 0 (-1)
Skupina B
Rumunjska - Njemačka 4:8 (1:2, 2:1, 0:3, 1:2)
1. Italija 9 (-1)
2. Srbija 7 (-1)
3. Njemačka 6
4. Makedonija 4 (-1)
5. Rumunjska 1
6. Rusija 1 (-1)
M.P./Totalsport
Foto: AFP