Australci i Francuzi već prošli u četvrtfinale Davis Cupa

Foto: EPA

VREMENSKA RAZLIKA uzrokovala je to da su se u Melbourneu i Tokiju već odigrali mečevi drugog dana 1. kola Svjetske skupine u Davis Cupu, nakon kojih su poznata dva četvrtfinalista. 

Australci su u Melbourneu slavili protiv oslabljene Češke 3:0 nakon što su Sam Groth i John Peers bili bolji od češke kombinacije Jan Satral/Jiri Vesely 6:3, 6:2, 6:2.  
 
U Tokiju su Francuzi također prošli već nakon drugog dana jer su Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut slavili protiv japanskog para Yuichi Sugita/Yasutaka Uchiyama 6:3, 6:4, 6:4.
 
Amerikanci nakon prvog dana dvoboja protiv Švicarske u Birminghamu (Alabama) vode s uvjerljivih 2:0 i na pragu su pobjede protiv gostiju koji su došli bez najboljih igrača Federera i Wawrinke. Jack Sock je lako pobijedio Marca Chiudinellija 6:4, 6:3, 6:1, dok se John Isner ipak namučio protiv Henrija Laaksonena u četiri seta, 4:6, 6:2, 6:2, 7:6 (7/1) .
 
Bez zvijezda  Miloša Raonića i Andyja Murraya, Kanada i Velika Britanija u Ottawi imaju po jedan bod. Britanac Daniel Evans je pobijedio mladog Denisa Shapovalova 6:3, 6:3, 6:4, a Vasek Pospisil je izjednačio protiv Kylea Edmunda 6:4, 6:1, 7:6(3).
 
Podsjećamo, nakon prvog dana duela Hrvatske i Španjolske u Osijeku, rezultat je 1:1, a pobjednik ovog para u četvrtfinalu igra protiv boljeg iz meča Srbije i Rusije u Nišu. Nakon prvog dana, domaćini imaju veliku prednost 2:0.
Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.